BELGELERİMİZ

 

Kalite Kontrol ; Kalite bilincinin var olması, İşletmelerin hayatta kalması için en önemli güven sağlayıcı ve ayniyet doğrultusunda yapılacak standart üretimin olmazsa olmazıdır. İmalatını yapmakta olduğumuz Güneş enerjisi taşıyıcı konstrüksiyonu ve panel bağlantı elemanlarımızın tümü imalat süreçlerinde ISO 9001:2018 kalite yönetim sistemi ve TSE standartları kapsamında imal edilmektedir.

Ürünlerimizin tümü, 460 MW’ı aşan referanslarımızdan edindiğimiz deneyimle geliştirilen özel tasarımlar olup, Türk Patent Enstitüsü’nden alınmış Endüstriyel Tasarım Tescil ve Faydalı Model Belgeleriyle Güneşfix markası adına tescillidir.

Taşıyıcı konstrüksiyon sistemimiz, Türk Standartları Enstitüsü’nün TS 13891 Standardında imal edilmektedir. Ürünlerimiz %100 Yerlilik hedefi gözetilerek Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca yayımlanmış Yerli Malı Tebliğine uygun olarak Ankara Sanayi Odasınca firmamız adına düzenlenmiş YERLİ MALI BELGESİ ile tescil edilmiştir.

Üretim süreçleriyle ilgili olarak,

a)Üretimde kullanılan malzemeler, standartlar dahilinde çekme, kopma, akma, uzama vb. fiziksel ve kimyasal değerler açısından giriş kontrolüne tabi tutulur.
b) Hassas boyutsal ölçüm yapılır.
c) Kullanılan malzemelerin çevresel etkilerden dolayı korozyon dayanımı test edilir.
d)Taşıyıcı konstrüksiyon sisteminde kullanılacak tüm ürünlerin mekanik, statik ve fiziksel doğrulamaları yapılır.
e)Herhangi bir hata olasılığına karşı geriye doğru izlenebilirliği sağlanır.