Bizden Haberler

16-10-2023

Projelendirme

GES konstrüksiyon sistemlerinde uygulanacak projenin statik hesabı yapılmalıdır. Zemin etüt raporu önemli bir etkendir. Statik hesaplamalar projelendirme aşamasında kullanılacak hammadde, kurulabilecek konstrüksiyon yapısı ve diğer etkenler hakkında bilgi vericidir. 

GÜNEŞFİX olarak kullanılan ürünlerin kalitesi uluslararası standartlar ile güvence altındadır.  

Güneş enerji sistemlerinin temel bileşenlerinden olan alüminyum taşıyıcı sitemler çatı ve arazi temel yapısına uygun olmakla birlikte statik açıdan da güneş panellerini taşıyacak güçte olmalıdır.  

Alüminyum ve çelik konstrüksiyonların kullanılacağı yere göre üzerinde taşıyacağı güneş panellerinin yanında çevresel yük etkileri altında sabitlendiği yerden çıkmayacak, devrilmeyecek ve kaymayacak şekilde yapılmalıdır. 

Paylaş:

Diğer Haberler

Solar Otopark Sistemleri

Solar Otopark Sistemleri

Solar otopark sistemleri hemen hemen birçok açık otoparkta kolaylıkla kullanılabilen güneş paneli sistemleridir.

Daha Fazla
Türkiye'nin Yenilenebilir Enerji Hedefleri

Türkiye'nin Yenilenebilir Enerji Hedefleri

Türkiye’nin brüt güneş enerjisi potansiyeli 87,5 MTEP (milyon ton eşdeğer petrol) olarak belirtiliyor. Bunun 26,5 MTEP’i ısı üretimine 8,75 MTEP’i ise elektrik enerjisi üretimine elverişli miktarlardır. 

Daha Fazla
GES Neden Önemlidir?

GES Neden Önemlidir?

Güneş enerjisi temiz ve yeşil enerji kaynağını temsil eder. Güvenli ve çevre dostudur ve atmosferde sera gazı salınımına neden olmaz.

Daha Fazla
Konstrüksiyon

Konstrüksiyon

Güneş panelleri taşıyıcı sistemleri, güneş enerjisi panellerinin monte edildiği yapısal sistemlerdir. Bu sistemler, güneş panellerinin doğru şekilde konumlandırılmasını sağlar. Güneş panelleri, genellikle çelik veya alüminyum konstrüksiyonlardan oluşur.

Daha Fazla